Skip to content

554 Oak Hollow LaneLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1972

Last Sale Price
$295,000
Last Sale Date
Dec 18, 2006

Property Information

Block1634.01
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page80

Building Details

Building Class16
Description1SF-R-1AG 1600
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,000
38%
Improvement Value:$126,700
62%
Total Assessment$204,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,187+7.0%
2024$4,849+6.5%
2023$4,555+3.3%
2022$4,409+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$295,000
DeedBook 13464, Page 1523

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 13257, Page 1049

Property Built

Built

Year Built: 1972