Skip to content

4 Oakleaf CourtLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1970

Last Sale Price
$271,000
Last Sale Date
May 30, 2008

Property Information

Block1634.02
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page80

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,232
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,500
33%
Improvement Value:$166,200
67%
Total Assessment$246,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,251+26.0%
2024$4,963+6.5%
2023$4,661+3.3%
2022$4,513+1.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$271,000
DeedBook 14035, Page 727

Property Sale

Sale
$48,000
DeedBook 3781, Page 665

Property Built

Built

Year Built: 1970