Skip to content

5 Oakleaf CourtLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1970

Last Sale Price
$267,000
Last Sale Date
Jul 31, 2003

Property Information

Block1634.02
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page80

Building Details

Building Class16
Description1SF-R-1AG 2084
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,000
33%
Improvement Value:$172,600
67%
Total Assessment$257,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,528+7.0%
2024$6,103+6.5%
2023$5,732+3.3%
2022$5,549+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$267,000
DeedBook 11590, Page 288

Property Sale

Sale
$152,000
DeedBook 10219, Page 316

Property Sale

Sale
$97,000
DeedBook 5159, Page 738

Property Built

Built

Year Built: 1970