Skip to content

568 Lanlac DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1972

Last Sale Price
$292,750
Last Sale Date
Aug 29, 2017

Property Information

Block1634.04
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page80

Building Details

Building Class17
Description2SF-L-2AG 2036
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,036
Acreage0.47

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,500
29%
Improvement Value:$201,600
71%
Total Assessment$284,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,199+7.0%
2024$6,730+6.5%
2023$6,321+3.3%
2022$6,120+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$292,750

From:

To:

Sq Ft2,036DeedBook 16859, Page 1287Recorded9/5/2017

Property Built

Built

Year Built: 1972