Skip to content

1 Ditton LaneLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1984

Last Sale Date
Mar 27, 2024

Property Information

Block1634.09
Lot24.05
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page80

Building Details

Building Class17
Description2SF-L-3BG 3499
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage---
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,000
24%
Improvement Value:$314,100
76%
Total Assessment$413,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,468+7.0%
2024$9,786+6.5%
2023$9,191+3.3%
2022$8,898+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1984