Skip to content

20 Jacqueline CourtLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1987

Last Sale Price
$650,000
Last Sale Date
Sep 22, 2023

Property Information

Block1634.11
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page37

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage3,134
Acreage1.93

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$155,300
33%
Improvement Value:$314,500
67%
Total Assessment$469,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2022$11,905+24.7%
2021$9,550+1.2%
2020$9,437+2.3%
2019$9,220+0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$650,000
Sq Ft3,134DeedBook 19602, Page 856Recorded2/8/2024

Property Sale

Sale
$420,000

From:

To:

Sq Ft3,134DeedBook 17503, Page 429Recorded6/14/2019

Property Built

Built

Year Built: 1987