Skip to content

11 Jacqueline CourtLanoka Harbor, NJ 08734

Built 2000

Last Sale Price
$184,990
Last Sale Date
Aug 3, 2000

Property Information

Block1634.11
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page37

Building Details

Building Class17
Description2SF-L-2AG 2106
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,106
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$113,000
36%
Improvement Value:$205,100
64%
Total Assessment$318,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,061+7.0%
2024$7,536+6.5%
2023$7,078+3.3%
2022$6,852+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$184,990
DeedBook 10166, Page 188

Property Built

Built

Year Built: 2000