Skip to content

203 Veronica CourtLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1996

Last Sale Price
$390,000
Last Sale Date
Apr 27, 2010

Property Information

Block1636
Lot6.06
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page84

Building Details

Building Class17
Description2SF-O-2BG 3110
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage3,110
Acreage0.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$126,000
29%
Improvement Value:$308,300
71%
Total Assessment$434,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,005+7.0%
2024$10,289+6.5%
2023$9,663+3.3%
2022$9,355+1.8%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$390,000
DeedBook 14587, Page 358

Property Sale

Sale
$415,000
DeedBook 10786, Page 563

Property Sale

Sale
$78,000
DeedBook 5362, Page 846

Property Built

Built

Year Built: 1996