Skip to content

207 Veronica CourtLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1995

Last Sale Price
$159,463
Last Sale Date
Feb 17, 2017

Property Information

Block1636
Lot6.10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page84

Building Details

Building Class17
Description2SF-L-2BG 2244
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,244
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$113,000
31%
Improvement Value:$247,300
69%
Total Assessment$360,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,130+7.0%
2024$8,536+6.5%
2023$8,017+3.3%
2022$7,761+1.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$159,463

From:

To:

Sq Ft2,244DeedBook 16686, Page 1807Recorded3/20/2017

Property Sale

Sale
$179,890
DeedBook 5263, Page 546

Property Built

Built

Year Built: 1995