Skip to content

204 Thrush CourtLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1985

Last Sale Price
$61,755
Last Sale Date
May 18, 1984

Property Information

Block1640.02
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page84

Building Details

Building Class16
Description1SF-R-2AG 1608
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,608
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,500
35%
Improvement Value:$147,400
65%
Total Assessment$227,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,525+7.3%
2024$5,149+6.8%
2023$4,821+3.5%
2022$4,659-3.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1985

Property Sale

Sale
$61,755
DeedBook 4205, Page 785