Skip to content

205 Snipe RoadLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1990

Last Sale Price
$189,838
Last Sale Date
Nov 14, 1990

Property Information

Block1640.05
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page84

Building Details

Building Class17
Description2SF-L-2AG 2312
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,000
37%
Improvement Value:$220,200
63%
Total Assessment$350,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,874+7.0%
2024$8,296+6.5%
2023$7,792+3.3%
2022$7,543+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$189,838
DeedBook 4872, Page 941

Property Built

Built

Year Built: 1990