Skip to content

200 Stafford AvenueLanoka Harbor, NJ 08734

Built 2007

Last Sale Price
$460,000
Last Sale Date
Sep 24, 2018

Property Information

Block1758.01
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page83

Building Details

Building Class17
Description2SF-L-2AG 2657
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,657
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$151,500
37%
Improvement Value:$260,300
63%
Total Assessment$411,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,435+7.0%
2024$9,756+6.5%
2023$9,163+3.3%
2022$8,870+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$460,000

From:

To:

Sq Ft2,657DeedBook 17256, Page 735Recorded10/2/2018

Property Sale

Sale
$506,083
DeedBook 13666, Page 1115

Property Built

Built

Year Built: 2007