Skip to content

805 Margaret PlaceLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1997

Last Sale Price
$319,990
Last Sale Date
Apr 4, 2003

Property Information

Block1780.03
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page83

Building Details

Building Class17
Description2SF-L-2BG 2622
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,622
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,500
24%
Improvement Value:$257,900
76%
Total Assessment$341,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,651+7.0%
2024$8,088+6.5%
2023$7,596+3.3%
2022$7,354+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$319,990
DeedBook 11410, Page 1482

Property Built

Built

Year Built: 1997

Property Sale

Sale
$57,500
DeedBook 5412, Page 679