Skip to content

732 Radcliffe RoadLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1987

Last Sale Price
$730,000
Last Sale Date
Oct 15, 2024

Property Information

Block1901.03
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page86

Building Details

Building Class17
Description2SF-L-2AG 3057
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage3,021
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$92,500
23%
Improvement Value:$309,800
77%
Total Assessment$402,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,351+7.0%
2024$9,677+6.5%
2023$9,089+3.3%
2022$8,799+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$730,000
Sq Ft3,021DeedBook 19821, Page 849Recorded10/17/2024

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 10536, Page 1002

Property Sale

Sale
$54,000
DeedBook 4532, Page 898

Property Built

Built

Year Built: 1987