Skip to content

716 Radcliffe RoadLanoka Harbor, NJ 08734

Built 2000

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 8, 2026

Property Information

Block1901.03
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page86

Building Details

Building Class17
Description1SF-R-2BG 2718
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,718
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$93,500
23%
Improvement Value:$315,700
77%
Total Assessment$409,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,369+7.0%
2024$9,694+6.5%
2023$9,105+3.3%
2022$8,814+1.8%
Property History
Sales2

Property Built

Built

Year Built: 2000

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 5539, Page 750

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 4712, Page 556