Skip to content

710 Joseph AvenueLanoka Harbor, NJ 08734

Built 2000

Last Sale Price
$266,903
Last Sale Date
May 30, 2000

Property Information

Block1901.05
Lot29
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page87

Building Details

Building Class17
Description2SF-O-2BG 2732
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,732
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,500
22%
Improvement Value:$316,700
78%
Total Assessment$408,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,344+7.0%
2024$9,670+6.5%
2023$9,082+3.3%
2022$8,793+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$266,903
DeedBook 10122, Page 216

Property Built

Built

Year Built: 2000