Skip to content

704 Radcliffe RoadLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1987

Last Sale Price
$240,000
Last Sale Date
May 27, 1999

Property Information

Block1901.08
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page86

Building Details

Building Class17
Description2SF-O-2AG 2541
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,541
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,000
26%
Improvement Value:$254,300
74%
Total Assessment$342,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,674+7.0%
2024$8,109+6.5%
2023$7,616+3.3%
2022$7,373+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$240,000
DeedBook 5708, Page 379

Property Sale

Sale
$207,500
DeedBook 5083, Page 14

Property Built

Built

Year Built: 1987