Skip to content

739 Oxford RoadLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1987

Last Sale Date
Sep 8, 2021

Property Information

Block1901.15
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page86

Building Details

Building Class17
Description2SF-L-2BG 2736
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,736
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,500
28%
Improvement Value:$240,100
72%
Total Assessment$334,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,479+7.0%
2024$7,927+6.5%
2023$7,445+3.3%
2022$7,207+1.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 4578, Page 828

Property Built

Built

Year Built: 1987