Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
East Lacey Road(Block 271 Lot 41.01)Forked River, NJ 08731
Commercial
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 18, 2012
Property Information
Block271
Lot41.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page20
Building Details
Building Class10
DescriptionBLKHD, SLI
Dwellings1
ZoningC100
Sq Footage---
Acreage---
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$349,800
98%
Improvement Value:$6,800
2%
Total Assessment$356,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $9,036 | +7.0% |
| 2024 | $8,448 | +6.5% |
| 2023 | $7,934 | +3.3% |
| 2022 | $7,681 | +1.8% |
Property History
No events match the selected filters.