Skip to content

Lacey Road EastForked River, NJ 08731

Last Sale Date
Sep 5, 2008

Property Information

Block283
Lot11.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR80
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$108,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$108,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,737+7.0%
2024$2,559+6.5%
2023$2,403+3.3%
2022$2,326+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0