Skip to content

126 Bay Avenue(Block 283 Lot 12.03)Forked River, NJ 08731

Vacant Land

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Aug 17, 2023

Property Information

Block283
Lot12.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings0
ZoningR80
Sq Footage---
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$112,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$112,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,838+7.0%
2024$2,653
Property History

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 19478, Page 448Recorded9/6/2023