Skip to content

404 North Main StreetLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1989
Commercial

Last Sale Price
$550,000
Last Sale Date
Apr 26, 1989

Property Information

Block409.01
Lot5.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class10
DescriptionMCDONALD'S
Dwellings1
ZoningC200
Sq Footage---
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$635,000
39%
Improvement Value:$1,009,700
61%
Total Assessment$1,644,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$41,677+7.0%
2024$38,963+6.5%
2023$36,595+3.3%
2022$35,427+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$550,000
DeedBook 4757, Page 845

Property Built

Built

Year Built: 1989