Skip to content

304 Yorktown DriveForked River, NJ 08731

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 4, 2021

Property Information

Block422
Lot24
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page32

Building Details

Building Class16
Description1SF-R 1891
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,891
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,500
38%
Improvement Value:$136,400
62%
Total Assessment$220,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,098+7.7%
2024$4,733+7.2%
2023$4,415+3.7%
2022$4,258+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956