Skip to content

910 Shenandoah DriveForked River, NJ 08731

Built 1983

Last Sale Price
$560,000
Last Sale Date
Feb 23, 2022

Property Information

Block465
Lot11.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class17
Description2SF-O 2273
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage2,273
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$243,500
55%
Improvement Value:$198,300
45%
Total Assessment$441,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,195+7.0%
2024$10,466+6.5%
2023$9,830+3.3%
2022$9,516+1.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$560,000
Sq Ft2,273DeedBook 18928, Page 1397Recorded3/1/2022

Property Built

Built

Year Built: 1983