Skip to content

514 North Main StreetLanoka Harbor, NJ 08734

Built 2019
Commercial

Last Sale Price
$2,900,000
Last Sale Date
Mar 15, 2018

Property Information

Block519
Lot4.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page37

Building Details

Building Class10
DescriptionLIDL 25,656 SF
Dwellings1
ZoningC150
Sq Footage---
Acreage6.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,045,500
24%
Improvement Value:$3,254,500
76%
Total Assessment$4,300,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$108,962+7.0%
2024$101,867-5.6%
2023$107,937+3.3%
2022$104,493+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2019

Property Sale

SaleMulti
$2,900,000
DeedBook 17154, Page 187