Skip to content

26 Haines St EastLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1972

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Aug 12, 2010

Property Information

Block632
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page38.1

Building Details

Building Class16
Description1SF-R-1AG 1293
Dwellings1
ZoningR80
Sq Footage1,293
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,000
49%
Improvement Value:$108,100
51%
Total Assessment$210,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,324+7.0%
2024$4,977+6.5%
2023$4,675+3.3%
2022$4,526+1.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 14698, Page 1336

Property Sale

Sale
$248,000
DeedBook 13732, Page 730

Property Built

Built

Year Built: 1972