Skip to content

508 Laurelwood DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1985

Last Sale Price
$58,500
Last Sale Date
Jun 17, 1985

Property Information

Block639
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page38.1

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR80
Sq Footage1,352
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$98,000
44%
Improvement Value:$124,800
56%
Total Assessment$222,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,646+7.0%
2024$5,278+6.5%
2023$4,957+3.3%
2022$4,799+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$58,500
DeedBook 4316, Page 462

Property Built

Built

Year Built: 1985