Skip to content

502 Laurelwood DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 19, 1997

Property Information

Block639
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page38.1

Building Details

Building Class16
Description1SF-R-1AG 1918
Dwellings1
ZoningR80
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$98,000
35%
Improvement Value:$180,500
65%
Total Assessment$278,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,057+7.0%
2024$6,598+6.5%
2023$6,197+3.3%
2022$5,999+1.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$129,700
DeedBook 4589, Page 192

Property Built

Built

Year Built: 1984