Skip to content

21 South StreetLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1968

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Feb 22, 2013

Property Information

Block739
Lot16.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningC150
Sq Footage1,260
Acreage2.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$155,200
41%
Improvement Value:$220,500
59%
Total Assessment$375,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,520+7.0%
2024$8,900+51.8%
2023$5,865+3.3%
2022$5,678+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 15458, Page 1239

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 11529, Page 440

Property Built

Built

Year Built: 1968