Skip to content

104 Cactus DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1972

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Jun 3, 2022

Property Information

Block745.02
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class16
Description1SF-R 1456
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,456
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,000
39%
Improvement Value:$124,900
61%
Total Assessment$205,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,218+7.0%
2024$4,878+6.5%
2023$4,581+3.3%
2022$4,435+1.8%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$350,000
Sq Ft1,456DeedBook 19058, Page 425Recorded6/8/2022

Property Sale

Sale
$195,000
Sq Ft1,456DeedBook 17888, Page 1502Recorded5/14/2020

Property Sale

Sale
$141,700
DeedBook 10720, Page 1168

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 5734, Page 606

Property Built

Built

Year Built: 1972