Skip to content

703 Oak CourtLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1988

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 11, 2010

Property Information

Block745
Lot1.21
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description2SF-2-1BG 2198
Dwellings1
ZoningC150
Sq Footage2,198
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,000
37%
Improvement Value:$170,200
63%
Total Assessment$270,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,847+7.0%
2024$6,401+6.5%
2023$6,012+3.3%
2022$5,820+1.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$134,000
DeedBook 4707, Page 83

Property Built

Built

Year Built: 1988