Skip to content

208 Laurel BlvdLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 26, 2013

Property Information

Block764
Lot18
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description1SF-R 1152
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,152
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,500
47%
Improvement Value:$96,500
53%
Total Assessment$182,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,612+7.0%
2024$4,312+6.5%
2023$4,050+3.3%
2022$3,920+1.8%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$70,000
DeedBook 5115, Page 644

Property Built

Built

Year Built: 1960