Skip to content

410 Predmore AvenueLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 29, 2007

Property Information

Block767.02
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page43

Building Details

Building Class16
Description1SF-R-1AG 1600
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,066
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,500
37%
Improvement Value:$140,300
63%
Total Assessment$223,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,421+7.3%
2024$5,052+1.5%
2023$4,980+3.3%
2022$4,821+24.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$176,000
DeedBook 11946, Page 397

Property Built

Built

Year Built: 1972