Skip to content

302 Lawrence DriveLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1970

Last Sale Price
$79,000
Last Sale Date
May 29, 1997

Property Information

Block767.04
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page43

Building Details

Building Class16
Description1SFR
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage960
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,000
53%
Improvement Value:$70,400
47%
Total Assessment$148,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,510+7.5%
2024$3,266+7.0%
2023$3,052+3.6%
2022$2,947+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$79,000
DeedBook 5479, Page 95

Property Sale

Sale
$76,000
DeedBook 4925, Page 333

Property Built

Built

Year Built: 1970