Skip to content

408 Camden CourtLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1981

Last Sale Date
May 14, 2012

Property Information

Block791.02
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page43

Building Details

Building Class16
Description1SF-R-2AG 2162
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,162
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$187,500
50%
Improvement Value:$188,800
50%
Total Assessment$376,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,035+7.4%
2024$8,415+6.9%
2023$7,873+3.5%
2022$7,606+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1981