Skip to content

410 Elizabeth CourtLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1994

Last Sale Price
$540,000
Last Sale Date
Dec 22, 2010

Property Information

Block791.03
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page43

Building Details

Building Class17
Description2SF-O-2AG 2369
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage2,369
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$192,500
43%
Improvement Value:$252,000
57%
Total Assessment$444,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,264+7.0%
2024$10,530+6.5%
2023$9,890+3.3%
2022$9,575+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$540,000
DeedBook 14782, Page 1022

Property Built

Built

Year Built: 1994

Property Sale

Sale
$86,000
DeedBook 5007, Page 580

Property Sale

Sale
$9,750
DeedBook 3583, Page 194