Skip to content

1358 Laurel BlvdLanoka Harbor, NJ 08734

Built 2002

Last Sale Price
$280,000
Last Sale Date
Jul 3, 2001

Property Information

Block791.24
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page46

Building Details

Building Class18
Description2.5SF-2BG 3196
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage3,196
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$319,300
46%
Improvement Value:$379,000
54%
Total Assessment$698,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,445+7.1%
2024$16,293+6.6%
2023$15,287+3.4%
2022$14,791+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$280,000
DeedBook 10467, Page 890

Property Sale

Sale
$383,333
DeedBook 5642, Page 112