Skip to content

410 Laurel BlvdLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1971

Last Sale Price
$110,000
Last Sale Date
Oct 5, 2012

Property Information

Block792
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page43

Building Details

Building Class16
Description1SF-R-1AG 1323
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,323
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,500
47%
Improvement Value:$96,600
53%
Total Assessment$182,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,614+7.0%
2024$4,314+6.5%
2023$4,052+3.3%
2022$3,922+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 15359, Page 647

Property Built

Built

Year Built: 1971