Skip to content

821 Bowsprit PointLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1998

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 11, 2023

Property Information

Block813
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class17
Description2SF-O-2AG 2378
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,378
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$220,000
48%
Improvement Value:$238,200
52%
Total Assessment$458,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,611+7.0%
2024$10,855+6.5%
2023$10,195+3.3%
2022$9,870+1.8%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1998

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 4087, Page 449