Skip to content

910 Laurel BlvdLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 22, 2009

Property Information

Block817
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage912
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$144,500
67%
Improvement Value:$69,800
33%
Total Assessment$214,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,430+7.0%
2024$5,077+6.5%
2023$4,768+3.3%
2022$4,616+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960