Skip to content

1029 Bowsprit PointLanoka Harbor, NJ 08734

Vacant Land

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Nov 14, 2023

Property Information

Block826
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$160,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$160,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,054+107.4%
2024$1,954+6.5%
2023$1,836+3.3%
2022$1,777+1.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 19553, Page 28Recorded12/5/2023

Property Sale

Sale
$10,000
DeedBook 4282, Page 736