Skip to content

1108 Laurel BlvdLanoka Harbor, NJ 08734

Vacant Land

Last Sale Price
$135,500
Last Sale Date
Aug 14, 2019

Property Information

Block838
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$162,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$162,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,118+7.0%
2024$3,850+6.5%
2023$3,616+3.3%
2022$3,500+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$135,500
DeedBook 17600, Page 1168Recorded9/10/2019

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 17600, Page 1159Recorded9/10/2019

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 14180, Page 1037