Skip to content

1135 Laurel BlvdLanoka Harbor, NJ 08734

Built 2019

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 15, 2025

Property Information

Block840
Lot18.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF-O-1AG 4335
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage4,335
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$213,500
33%
Improvement Value:$427,000
67%
Total Assessment$640,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,230+7.0%
2024$15,173+6.5%
2023$14,251+3.3%
2022$13,796+1.8%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2019

Property Sale

Sale
$522,500
DeedBook 11930, Page 1236