Skip to content

1147 Laurel BlvdLanoka Harbor, NJ 08734

Vacant Land

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Oct 4, 2022

Property Information

Block840
Lot24.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page46

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$174,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$174,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,409+7.0%
2024$4,122+6.5%
2023$3,872+3.3%
2022$3,748-25.9%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000
DeedBook 19195, Page 596Recorded10/13/2022

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 17163, Page 249