Skip to content

1308 Laurel BlvdLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1996

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 10, 1997

Property Information

Block848
Lot2.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page46

Building Details

Building Class19
Description2SS-O-2BG 3939
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage3,939
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$363,500
43%
Improvement Value:$479,500
57%
Total Assessment$843,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,362+7.0%
2024$19,971+6.5%
2023$18,757+3.3%
2022$18,158+1.8%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1996

Property Sale

Sale
$112,000
DeedBook 4997, Page 320