Skip to content

8 Carolyn CourtLanoka Harbor, NJ 08734

Built 2000

Last Sale Price
$152,900
Last Sale Date
Aug 29, 2000

Property Information

Block852.01
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class17
Description2SF-L-2BG 1720
Dwellings1
ZoningC150
Sq Footage1,720
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,000
29%
Improvement Value:$188,600
71%
Total Assessment$265,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,730+7.0%
2024$6,292+6.5%
2023$5,910+3.3%
2022$5,721+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$152,900
DeedBook 10186, Page 1423

Property Built

Built

Year Built: 2000

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 5646, Page 960