Skip to content

34 Warren AvenueLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 23, 2022

Property Information

Block855
Lot21
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class16
Description1.5SF-2AG 1530
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,530
Acreage0.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$98,000
42%
Improvement Value:$138,000
58%
Total Assessment$236,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,980+7.0%
2024$5,591+6.5%
2023$5,251+3.3%
2022$5,083+1.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$150,000
Sq Ft1,530DeedBook 17800, Page 1696Recorded2/26/2020

Property Built

Built

Year Built: 1955