Skip to content

122 Forrest AvenueLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 19, 2004

Property Information

Block866
Lot43
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage600
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,000
61%
Improvement Value:$46,000
39%
Total Assessment$117,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,465+8.5%
2024$2,272-3.5%
2023$2,353-6.6%
2022$2,520+1.8%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$35,000
DeedBook 4469, Page 431

Property Built

Built

Year Built: 1962