Skip to content

225 Predmore AvenueLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1972

Last Sale Price
$297,000
Last Sale Date
Oct 27, 2021

Property Information

Block874
Lot30
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class16
Description1SF-R 1464
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,464
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,000
37%
Improvement Value:$134,200
63%
Total Assessment$213,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,402+7.0%
2024$5,051+20.2%
2023$4,203+3.3%
2022$4,069+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$297,000
Sq Ft1,464DeedBook 18770, Page 1931Recorded11/12/2021

Property Built

Built

Year Built: 1972