Skip to content

Michelle Court(Block 878.01 Lot 15)Lanoka Harbor, NJ 08734

Vacant Land

Last Sale Price
$280,000
Last Sale Date
Aug 21, 2017

Property Information

Block878.01
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$3,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$79+7.6%
2024$73+6.5%
2023$69+3.3%
2022$67+1.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$280,000
DeedBook 16856, Page 866